Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

platforma na rowery na hak- pomóżcie wybrać

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    A możecie polecić coś taniego na hak na dwa rowery?? takiego coś do 300-400zł??. Będzie służył tylko na wyjazdy po 30-50km po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Jechać pojeździć na rowerze i wrócić autem. 8)
    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

    Komentarz


    • #27
      Ja używam takiego Thule:
      ]"]Link
      Jestem bardzo zadowolony. Jest on składany, ale moim zdaniem nie ma to sensu, bo bardzo łatwo siąga się go z haka, także w razie czego nie ma problemu z otwarciem bagażnika.
      Zdjęcie zrobione trochę z boku i tak na prawdę koło nie wystaje tyle poza auto. Przy jeździe z prędkością 80-90 km/h nie czuję, że mam rower na haku. Szybciej nie testowałem, bo nie mam takiej potrzeby

      Komentarz


      • #28
        AdamB, Ja uzywam tego:

        Taurus

        i jestem bardzo zadowolony, uchwyt lekki, tani i co najważniejsze b. szybki montaż- 10 sek;-)
        załozenie 2 rowerów to kwestia 1- 2 minut z zapieciem pasków;-)

        aha i można całkiem sprawnie jechać- raz się zapomniałem i pocisnałem na autostradzie :diabelski_usmiech - przy 170 nic nie odpadło :wink:
        takie podróżne 140 stabilne bez problemu

        [ Dodano: Czw 29 Maj, 14 12:37 ]
        Zamieszczone przez chopin
        Zamieszczone przez Garret
        to o czym piszesz miałoby miejsce w przypadku belki utwierdzonej z jednej strony a to nie jest model własciwy dla naszego przypadku
        Ok. To jaki model jest właściwy? Dźwignia jednostronna, czy dwustronna? Gdzie jest punkt podparcia? Wspominasz o przypadku odciążenia przedniej osi, czyli punkt podparcia na tylnej osi i siły po obu stronach punktu podparcia : masa przed tylną osią powiedzmy dla uproszczenia 1500 kg (z pasażerami), ramię ponad 1m, masa za osią niech będzie nawet 200 kg na ramieniu 1,5m (widział kto dłuższą platformę?) . Tak! Odciążenie przedniej osi o 20%. Masakra. Przykład ciężarówki jest chyba jednak nieodpowiedni. Ciężarówki przewożą ciężary grubo przekraczające masę własną i ma to znaczenie.
        Nie ma co teoretyzować. Wystarczy wrzucić do bagażnika 10 trylinek. W przypadku Octavii bez problemu za tylną osią. Też da się jechać. Zapewniam. Nie zapominajmy że platforma na rowery nie będzie ważyć więcej niż 75 kg i nie przesadzajmy że zbytnio obciąży zawieszenie. A że rozhuśtać się może na wybojach to już inna sprawa. Trzeba nauczyć się jeździć z takim wynalazkiem, tak jak trzeba umieć jeździć z rowerami na dachu.
        kolego, napisałem tylko, że nie zgadzam się z Twoją tezą iż " długość ramienia nie wpływa na siłę w osi", bo wpływa i tyle :P
        Garret

        -----------
        Była OI 1.9TDI AXR 144KM/306,9Nm by Ali... jest 1.8 TSI Scout, 217KM/348Nm by Ali :-)

        Komentarz


        • #29
          aronus, Garret, a jak z widocznością świateł samochodu, problemów z policją nie mieliście?
          Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

          Komentarz


          • #30
            Zamieszczone przez AdamB
            aronus, Garret, a jak z widocznością świateł samochodu, problemów z policją nie mieliście?
            Widoczność przy jednym rowerze nie jest zła tak jak widać na moim zdjęciu. Nigdy policja się do mnie nie przyczepiła, ale faktycznie jak się dużo jeździ to trzeba by pomyśleć o listwie z dodatkowymi światłami, bo jednak podstawa do mandatu i ewentualnych kłópotów w czasie kolizji jest.

            Komentarz


            • #31
              Ja z racji sporadycznych wyjazdów z rowerami kupiłem w miarę tani odchylany bagażnik na trzy rowery taki , ale mają też na cztery .
              Sprężyny z tyłu mam wymienine na HD i auto zachowuje się bardzo dobrze z platformą, pasażerami i bagażem na pokładzie :wink:

              Komentarz


              • #32
                Ten 4-ka z paskami do klapy to :shock: W sedanie to jest problem, bo chcac otworzyc bagaznik i tak za kazdym razem, trzeba rozpinac te paski.

                Thule kosztuje 2x tyle, ale cos za cos - jak tak sie przygladnac, to sa zasadnicze roznice. Tu odchylenie powoduje szorowanie tylem bagaznika po ziemi.

                Wszystko chyba zalezy od tego jak czesto z tymi rowerami mamy jezdzic
                Spritmonitor.de

                Komentarz


                • #33
                  Zamieszczone przez Maicroft
                  Ten 4-ka z paskami do klapy to :shock:
                  :shock: no fakt nie zauważyłem tych pasków przy klapie u mnie w tym na trzy tego nie ma.
                  Zamieszczone przez Maicroft
                  Wszystko chyba zalezy od tego jak czesto z tymi rowerami mamy jezdzic

                  Komentarz


                  • #34
                    W serwisie widziałem dość ciekawy uchwyt Tylko cena tam była ok 1500zł chyba.





                    "Bądź uczynny, pomagaj innym - a wtedy wszyscy wokół pomyślą, że to co dla nich robisz, jest twoim zasranym obowiązkiem."
                    ----------------------------------------------------

                    !!! MOJE RECENZJE PRODUKTÓW !!!

                    Komentarz


                    • #35
                      zgadza się, też używam tego Thule i jest super, wożę 3 rowery na nim i jest OK
                      Witam, jeżdżę skodą octavią 2 FL Mint 1.4 tsi Antracyt, pozdrawiam
                      Była:
                      Jest:
                      1) Octavia 1,4 TSI

                      jak sobie kupię jeszcze więcej aut to będę miał jeszcze dłuższy podpis

                      Komentarz

                      POWRÓT NA GÓRĘ
                      Pracuję...
                      X